Jednoduché tiramisu

Výborné jednoduché tiramisu pro všechny, kteří nemají příliš času na přípravu a chtějí potěšit návštěvu.

Ingredience:
cukrářské piškoty 200 g
mascarpone 250 g
třtinový cukr 50 g
rum
vejce 3 ks
káva 1 hrnek
kakaový prášek
lentilky
Postup
Oddělte vejce na bílky a žloutky. Ve šlehači rozšlehejte bílky a 25 g cukru do ztuhnutí.

V jiné misce rozšlehejte žloutky a zbytek cukru (25 g). Vznikne nám krém, do kterého přidáme Mascarpone a opět pusťte šlehač.

Do rozšlehaného žloutku s Mascarpone opatrně vmíchejte bílek. Připravte hrneček s kafem a rumem + 1 lžíci cukru (rumu podle chuti).

Dlouhé piškoty namáčíme v kafi s rumem a vykládáme jimi mísu/dortovou formu. Když máme hotovou jednu vrstvu piškotů, přidáme na piškoty polovinu krémové směsi. Poté postup ještě jednou opakujeme.

Hořejšek (vrstvu krému dohladka rozetřeného) posypte kakaem a lentilkami. Nechte nejlépe přes noc vychladit v lednici do druhého dne.Zdroj zde

 

2 Comments

  1. Anonym says:

    Panebože, proč tam máte ty lentilky? Nejen, že se k tiramisu absolutně nehodí vzhledem a chuťově, ale budou prudit i tím, že mají tvrdou konzistenci a jinak celé tiramisu je vláčné a měkké. Vemte rozum do hrsti a na lentilky se vážně vykašlete.

  2. Anonym says:

    LIDI JSOU RŮZNÝ PATLE!!! LENTILKY,TO JE KOMBINACE!NECHÁPU!!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>