Opravdu jahodový dort

Máte rádi jahody a jejich jakékoliv variace?

Zkoušeli jsme jahodový krém a jelikož jsme měli už předem připravený korpus na jiný dort, nedalo nám to a udělali jsme si jahodový dort :)

Tento dort je neskutečně svěží a jeden z nejlepších, které jsme ochutnali.

Korpus
Vejce 4 ks
Cukr moučka 4 lžíce
Kakao 4 lžíce
Mléko 4 lžíce
Sůl 1 špetka
Jahodový krém
Jahody 500 g
Tvaroh (tučný nebo polo) 250 g
Mascarpone 250 g
Cukr 70 g
Želatinový ztužovač 2 balíčky
Voda 200 ml
Další ingredience
Jahody na ozdobu dle uvážení
Červené dortové želé 1 ks
Cukr 2 lžíce
Voda 250 ml
Smetana ke šlehání 1 ks
Ztužovač smetany 1 ks
Postup
Korpus můžeme upéct i den předem. Potřebujeme 2 korpusy, každý jsem pekla zvlášť v dortové formě. Dva žloutky utřeme se 2 lžícemi prosátého moučkového cukru a 2 lžícemi kakaa, přidáme 2 lžíce mléka. Dva bílky vyšleháme se špetkou soli do tuha a opatrně vmícháme. Rozetřeme do dortové formy vyložené papírem na pečení a pečeme při 170°C po dobu 8 – 10 minut. Upečený korpus překlopíme na papírovou utěrku a stáhneme papír na pečení. Stejným způsobem upečeme druhý korpus.

Omyté jahody nakrájíme na kousky a rozmixujeme. Zašleháme tvaroh, mascarpone a cukr. Ve 200 ml vody rozmícháme oba želatinové ztužovače a hmotu postupně zašleháme do krému.

Na dno dortové formy dáme první korpus, strany vyložíme cukrářskými piškoty. Polovinu krému nalijeme na korpus. Přiklopíme druhým korpusem a formu naplníme zbývajícím krémem. Dáme do lednice alespoň na 2 hodiny ztuhnout.

Jahody omyjeme a necháme oschnout (položíme na papírovou utěrku, aby se voda vsákla) a překrájíme je na poloviny. Ozdobíme povrch dortu. Podle návodu si připravíme želé a zalijeme jahody. V chladu necháme ztuhnout.

Smetanu vyšleháme se ztužovačem a cukrem do tuha a ozdobíme dort.

 

3 Comments

  1. Anonym says:

    dost tucny:)

  2. Anonym says:

    ale určitě skvěle chutná 😀

  3. Anonym says:

    super dort dělala jsem ho sama a to je mi teprve 12let taže určitě jednoduchý :)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>