Rychlé tiramisu s jahodami

Velice jednoduché a rychlé tiramisu, které Vás nadchne! Na parné letní dny jako dělané. Ovoce případně můžete zaměnit – v závislosti na ovoci zaměníte i likér, popř. sirup.

Ingredience
vejce 6 ks
práškový cukr 120 g
mascarpone 500 g
jahodový likér (sirup) 50 ml
piškoty 24 ks
jahody 350 g
sůl špetka
Postup
V misce s vodou opláchneme jahody a necháme je důkladně odkapat. Asi 15 kusů si odložíme na ozdobení. Zbylé jahody pokrájíme na menší kousky a odložíme na chladné místo.

Vejce rozklepneme, žloutky oddělíme od bílků. V misce důkladně vyšleháme žloutky s práškovým cukrem. Žloutkovou pěnu smícháme s mascarpone a odložíme na chladné místo. Z bílků a ze špetky soli vyšleháme tuhý sníh, který zlehka vmícháme do mascarponového krému.

Jahodový likér (nebo sirup) smícháme s 50 ml vody. Polovinu piškotů krátce namočíme do jahodového likéru a rozdělíme do šesti dezertních pohárků nebo misek. Přidáme pokrájené jahody, které zakryjeme mascorponovým krémem. Vrstvy zopakujeme. Tiramisu ozdobíme celými jahodami a aspoň na tři hodiny odložíme do ledničky.

 

One Comment

  1. Anonym says:

    Pro inspiraci

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>