Vafle s jahodami a šlehačkou

Výborný recept pro všechny milovníky sladkého – především, pokud máte rádi sladkou snídani pro nastartování dne. Tento recept na vafle Vás nadchne!

Na ozdobu:
čerstvé ovoce
šlehačka ve spreji
Na potření:
ovoce
Těsto:
vejce 2 ks
rozpuštěné máslo 125 g
polohrubá mouka 250 g
cukr krupice 100 g
vanilkový cukr 1 ks
mléko 100 ml
perlivá neochucená voda 100 ml
kypřící prášek 1/2 sáčku
Postup
Suroviny si připravíme do nádoby na šlehání – nejlépe do mísy se zobáčkem, ze které pak těsto můžeme rovnou nalévat. Přidáme rozpuštěné máslo a vše mixujeme – během mixování přidáváme mouku s kypřicím práškem.

Mezitím si rozehřejeme vaflovač, jehož plotýnky před prvním nalitím těsta potřeme olejem. Postupně pečeme vafle. Uvedené množství těsta by mělo vystačit asi na 10 vaflí.

Hotové vafle potíráme rozmixovaným ovocem. Pokud nemáme dostatek ovoce, můžeme použít marmeládu naředěnou horkou vodou. Vafle zdobíme šlehačkou a kousky ovoce. Místo jahod můžeme použít i jiné ovoce podle vlastní chuti.

Vafle s jahodami a šlehačkou ihned podáváme.Zdroj zde

 

2 Comments

  1. Anonym says:

    No teda, šlehačku ve spreji ??? co je to ?:-DDD

    • Petulka says:

      Samozřejmě můžete koupit smetanu ke šlehání, ztužovač šlehačky a udělat si vlastní – ta je vždycky nejlepší! :-) Tohle je spíš jen tak pro inspiraci, jak se to dá ozdobit. :-)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>