Největší mýty o svatebních dortech

Svatební dort je jednou z věcí, které mohou svatbu opravdu rozzářit.

Důležitý není jen vzled, ale také chuť dortu. První pravidlo však je řídit se vlastní hlavou a v těchto případech být trochu sobecký 🙂

Kolem svatebních dortů však panuje spousta nesmyslů, těch 5 hlavních jsme si pro Vás připravili.

1. Dort levně neseženete
Tak samozřejmě za svatební dort zaplatíte mnohem víc než za dort k narozeninám, který si vyberete v chladicím pultu cukrárny na rohu. Ale pokud vám někdo tvrdí, že není možné pořídit jej za méně než 10 tisíc, není to pravda. Neskočte hned po první nabídce. Dejte si tu práci a obvolejte cukráře ze širokého okolí. Uvidíte, že krásný a dobrý svatební dort se dá pořídit i relativně lacino.
2. Hlavně neurazit chutí, zvolit neutrální
Máte rádi citronový krém, ale nejste si jistí, jestli bude všem po chuti? Klidně tyhle úvahy pusťte z hlavy. Je to vaše svatba, pochutnat si musíte v první řadě vy.
3. Kulatý patrový dort je povinnost
Ale vůbec ne. Klidně buďte kreativní a zvolte si tvar, jaký se líbí vám. I hranatý dort dokáže být velmi elegantní. Překvapíte všechny na svatbě a každý bude o dortu mluvit.
4. Vrchní patro – ani na to nemyslete
Schovávání vrchního patra na první výročí je opravdu nesmysl. Tahle tradice pochází z anglosaského světa, ale někteří svatebčané se jí začínají řídit i u nás. A tak vrchní patro dortu čeká rok v mrazáku, abyste je po uplynutí této doby rozmrazili a zjistili, že na čerstvém jste si pochutnali nějak víc. Není to trochu škoda? Takže na tradice klidně zapomeňte!
5. Odborník to zvládne
Samozřejmě, že zkušený cukrář dokáže vykouzlit famózní dort podle vašich představ, ale musíte mu tyto představy přesně definovat. Takže si vezměte tužku (pastelky) a papír a pěkně všechno popište a nakreslete. Ušetříte si tak možná nepříjemná překvapení. Komandujte, raďte, prostě do toho kecejte.


[print_gllr id=360]

1 názor na “Největší mýty o svatebních dortech”

  1. dobry den chtela bych se zeptat na cenu 1dortu a5dortu dekuji

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient