Kokosový dort

Ač je tento dort poměrně časově zdlouhavý a náročný, rozhodně ho doporučujeme všem milovníkům čokoládových a kokosových dortů. Jakmile jednou ochutnáte, budete chtít další a další sousto!

Na těsto:
bílek 5 ks
práškový cukr 180 g
vanilkový cukr 1 balíček
strouhaný kokos 200 g
polohrubá mouka 1 lžíce
kypřící prášek 1 lžička
tuk a mouku na vymazání a vysypání dortové formy
Na čokoládovou náplň:
čokoláda na vaření 150 g
mléko 100 ml
práškový cukr 150 g
vanilkový cukr 1 balíček
žloutek 5 ks
máslo 200 g
kakao 1 lžíce
rum 1 lžíce
Na šlehačkovou náplň:
smetana ke šlehání 250 ml
ztužovač šlehačky 1 ks
vanilkový cukr 1 balíček
Na polevu:
čokoláda na vaření 200 g
máslo 150 g
Postup
V míse vyšleháme z bílků tuhý sníh. Přidáme práškový a vanilkový cukr a vyšleháme dotuha. Do sněhu opatrně přimícháme strouhaný kokos a mouku smíchanou s kypřícím práškem. Těsto vylijeme do vymaštěné a vysypané dortové formy. Vložíme do vyhřáté trouby a pečeme 30 minut při teplotě 180/160 °C. Po upečení necháme korpus vychladnout na kuchyňské lince.

Připravíme čokoládovou náplň: Na kousky nalámanou čokoládu, mléko, práškový, vanilkový cukr a žloutky opatrně šleháme do zhoustnutí. Hotový krém necháme vychladnout, potom do něj vmícháme máslo, kakao a rum.

Připravíme šlehačkovou náplň: Dobře vychladnutou smetanu smícháme se ztužovačem a ušleháme do polotuha, potom přidáme vanilkový cukr a vyšleháme dotuha.

Čokoládovou náplň rovnoměrně navrstvíme na vychladnutý korpus, na ni rozetřeme šlehačkovou náplň a povrch uhladíme stěrkou. Než připravíme čokoládovou polevu, dort odložíme do chladu. Rozpustíme nalámanou čokoládu s máslem a vymícháme do hladka. Vrch i boky dortu potřeme čokoládovou polevou a necháme v chladu ztuhnout.

[print_gllr id=513]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient