Pancho

Naprosto vynikající dort Pancho, který nenechá v klidu ani toho, kdo moučníky nemá rád. Doporučujeme!

Ingredience:
jogurt 200 g
vejce 2 ks
cukr 2 šálky
polohrubá mouka 2 šálky
soda 2 lžičky
kakao 2 lžíce
banánový jogurt 600 g
banán 8 – 9 ks
banánový jogurt 2 poháry
olej 2 lžíce
čokoláda na vaření
ořechy na posypání
Postup
Světlý korpus: Utřeme 1 pohár jogurtu (100g) a 1 vejce, přimícháme 1 šálek cukru, 1 šálek polohrubé mouky a 1 lžičku sody.

Tmavý korpus: Utřeme 1 pohár jogurtu (100g) a 1 vejce, přimícháme 1 šálek cukru, 1 šálek polohrubé mouky, 1 lžičku sody a 2 lžíce kakaa.

Pečeme v předehřáté troubě při 180 °C cca 17 minut (podle potřeby ). Po upečení a vychladnutí překrojíme korpusy na poloviny. Jednu polovinu (z kteréhokoliv korpusu) si necháme jako základ a ostatní části pokrájíme na kostičky.

Kostky dáme do samostatné misky, do ní nakrájíme 4-5 banánů na podobné kostičky nebo na kolečka. Celou směs zalijeme jogurtem a promícháme, ať se piškot napije. Tuto směs do tvaru hromádky navrstvíme na celistvý korpus a pořádně umačkáme. Celý kopeček přelijeme jogurtem určeným na ozdobu.

Pak si rozpustíme čokoládu s trochou oleje. Banány na ozdobu překrojíme podélně a poklademe dokola celého dortu. Aby lépe držely, můžete si je ze spodní strany pomazat čokoládovou polevou a \”přilepit na kopeček\”. Nakonec přelijeme zbývající čokoládou a posypeme oříšky.

Samozřejmě můžete nahradit banánový jogurt jiným a podle toho zkombinujte i ovoce.

[print_gllr id=2248]
Zdroj zde

1 názor na “Pancho”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient