Téměř dietní ovocný dort

Tento dort je výborný pro ty, kteří se snaží minimálně váhu udržet, ale mají rádi sladké. Doporučujeme.

Korpus:
vejce 4 ks
cukr krystal 180 g
hera 200 g
mouka 300 g
prášek do pečiva 1 ks
mléko
Krém:
vanilkový pudink 1 ks
mléko 300 ml
cukr 1 lžíce
bílý jogurt 250 ml
tvaroh v kostce 250 g
Ingredience:
ovoce jahody, ananas, banán, rybíz
jahodový pudink nebo želatina 1 ks
šťáva (citronová, z kompotu..) 300 ml
Postup
Nejdříve uvaříme vanilkový puding s 250 ml mléka a lžící cukru. Dáme vychladit.

Cukr, žloutky, povolenou heru, případně i 3 lžíce horké vody utřeme nebo ušleháme do pěny. Přidáme mouku s práškem do pečiva, podle potřeby mléko a zamícháme. Lehce vmícháme ušlehané bílky s malou špetkou soli. Větší část těsta nalejeme do remosky nebo vymazané a vysypané formy. Do zbylého těsta vmícháme 2 lžíce kakaa a nalejeme na několik míst na světlé těsto. Jednou nožem nebo lžící otočíme dokola.

V remosce, až se těsto zatáhne, přikryjeme alobalem a pečeme 40 minut. Poté zkontrolujeme špejlí, zda těsto již nelepí. Pokud ano, ještě dopečeme. V troubě pečeme na 220°C 20 minut, poté ztlumíme na 180°C a pečeme ještě 20 až 25 minut, podle trouby.

Korpus necháme vystydnou a připravíme krém. Vyšleháme vystydlý puding s hustým bílým jogurtem (používám Hollandia) a tvarohem. Krém není příliš hustý, ale dort dávám do lednice, kde krém ztuhne.

Korpus rozřízneme na 3 části, jsou poměrně tenké, ale stačí. Spodní díl korpusu můžeme pokapat rumem, poklademe ovocem, např. půlky jahod, potřeme krémem, přiložíme prostřední část korpusu, opět pokladem ovocem, např. kousky ananasu, potřeme krémem a přiklopíme vrchním dílem korpusu. Krémem potřeme i boky dortu.

Vrchní část ozdobíme ovocem a uvaříme si želatinu nebo puding se šťávou. Mícháme dokud mírně nevychladne a v tenčí vrstvě polejeme ovoce. Dáme vychladit do lednice.

[print_gllr id=1813]
Zdroj zde

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient