Potahovací hmota

Výborný recept na potahovací hmotu na dorty.

Ingredience:
marsmallow 450 g
vlažná voda 4 lžíce
moučkový cukr 1 ks
ztužený tuk 100 g
Postup
Do mísy dejte bonbony marshmallow a přidejte vodu. Jsou dva způsoby, jak se marshmallow dá rozpustit:

1. ve vodní lázni

2. v mikrovlnné troubě

Pokud zvolíte mikrovlnnou troubu, tak ji nastavte na 30 sekund. Po zapípání marshmallow zamíchejte a vraťte zpět na dalších 30 sekund. Opakujte, dokud všechny bonbony nejsou rozpuštěné. POZOR – velmi horké.

Pokud máte v plánu to dělat z celé dávky, tak doporučuji vodní lázeň. Těch bonbónů je opravdu docela dost (objemově).

Jakmile je marshmallow docela rozpuštěné, přisypte k němu cca 3/4 cukru a zpracujte ručním šlehačem s hnětacími nástavci. Až se vám podaří zapracovat většinu z těch 3/4, tak si řádně namažte ruce IVOU – dlaně, hřbet, i mezi prsty a i místo, kde hmotu hodláte zpracovávat (např. kuchyňskou linku). Je to proto, že hmota v této fázi je velmi, velmi lepkavá.

Vyklopte hmotu na promaštěnou desku a začněte propracovávat ručně a zapracovávat zbylou třetinu cukru. Pravidelně si řádně promazávejte ruce. Ten tuk dá hmotě vláčnost a lepší zpracovatelnost a neovlivní chuť.

Zapracujte veškerý cukr a veškerý tuk. Hmota má být krásně vláčná a sametová na dotek. Pokud se při natáhnutí lehce trhá, tak je moc suchá a zapracujte do ní trochu vody (přidávejte po kapkách).

Je lepší ji nechat přes noc odpočinout, ale dá se výborně použít ihned po udělání. Používám bílé marshmallow, protože hmota zůstane krásně bílá a dá se různě barvit. Uchovávejte řádně zabalené ve fólii a v sáčku – pokud možno vakuově – a ne moc na světle. Vydrží až 3 měsíce.

Před použitím hmotu propracujte. Pokud se zdá tuhá, tak ji dejte na chviličku do mikrovlnky povolit. 5-10 sekund stačí. Pozor, může být uprostřed velmi horká (pokud rozehříváte malé množství). Válejte na pocukrované ploše.

[print_gllr id=1807]
Zdroj zde

4 názory na “Potahovací hmota”

  1. wow ,velmi zajimavé a asi i levnější než ,koupě fondanu :3

  2. Vcera jsem se do hmoty pustila.Jelikož jsem ji dělala poprve,nevěděla jsem do čeho jdu 🙂 Práce s ni je na ruce tedy náročná 🙂 Ve výsledku jsem musela dat tedy vice vody nez je v receptu uvedeno.Ale ve výsledku spadá hmota krasne,je vlacná,netrha se a je lesklá.Dala jsem tedy i vice tuku(Omegu).Nakonec jsem si ji obarvila přesto,ze ji budu používat az za 5dni.Jsem zvědavá,zda bude stále v takovem stavu jako po dokončení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient