Jak se říká.. alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství. Tímto se řídil autor receptu a vznikl díky tomu tenhle výborný opilý dort s ovocem.
| Ingredience: |
| máslo |
1/2 kostky |
| cukr moučka |
2 lžíce |
| hřebíček |
3 ks |
| rum |
1 lžíce |
| citronová šťáva |
2 lžíce |
| celá skořice |
1 ks |
| Na ozdobu: |
| smetana ke šlehání |
|
| hroznové víno |
|
| mandarinka |
|
| Podle potřeby: |
| tuk |
na vymazání |
| strouhanka |
na vysypání |
| Těsto: |
| vejce |
8 ks |
| citronová kůra |
1 lžička |
| čokoláda na vaření |
1/2 balíčku |
| cukr moučka |
1 hrnek |
| nasekané neloupané mandle |
10 lžic |
|
| Postup |
| Cukr ušleháme se žloutky a citronovou kůrou do husté pěny. Vmícháme strouhanou půlku čokolády, mandle a nakonec tuhý sníh ušlehaný z bílků. Těsto vlijeme do tukem vymazané, strouhankou vysypané formy a pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 50 minut.
Na vychladlý korpus nalijeme přecezené červené víno, do kterého jsme přidali cukr, rum, citronovou šťávu, skořici a hřebíček a krátce povařili. Jakmile víno do dortu vsákne, polijeme jej čokoládovou polevou, kterou jsme si připravili z celé čokolády na vaření a půlky másla.
Opilý dort necháme v chladničce nejméně 2 hodiny rozležet. Poté dort ozdobíme ušlehanou smetanou, hroznovým vínem a mandarinkami. Opilý dort s ovocem podáváme vychlazený.
|
|
[print_gllr id=1349]
Zdroj zde
Není zde uvedeno kolik toho červeného vína. Myslím, že by se to mohlo zkazit, když by se dalo vína moc.