Bezlepkový dort

Tak tu máme něco pro ty, kteří trpí celiakií. Ani bezlepková dieta Vás nemusí omezit! Zkuste tento výborný dort a nebudete litovat!

Těsto:
vejce 5 ks
horká voda 10 lžic
mletý cukr 200 g
prášek do pečiva 1/2 balíčku
Krém:
máslo 250 g
mléko 300 ml
vanilkový pudink 1 balení
mletý cukr 150 g
hnědý rum 1 lžíce
Poleva:
čokoláda na vaření 2 balení
bílá čokoláda 1 balení
tuk Omega 3 plátky
Postup
Testo:

Oddělíme bílky od žloutků. Žloutky šleháme s vodou do pěny a pak s cukrem do husté pěny.

Z bílků ušleháme tuhý sníh a malou část opatrně vmícháme do pěny. Postupně přimícháváme mouku s pr. do pečiva. Nakonec zlehka přimícháme zbytek sněhu. Dáme do formy, na dno dáme pečící papír, strany nevymazáváme, lépe drží tvar. Pečeme v mírné troubě tak 160°C – 45 minut do zlatova.

Po upečení ihned kolem dokola ořízneme nožem kolem formy a dortu a pak vyklopíme, papír sloupneme a dort prořízneme na 2 – 3 kola. Necháme vychladnout.

Krém:

Z mléka a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Necháme vychladnout, občas mícháme aby se nevytvořil škraloup. Máslo s cukrem vyšleháme a po lžících zašleháváme vychladlý pudink. Nakonec zašleháme rum nebo tresť.

Poleva: čokolády s tukem rozpustíme ve vodní lázni, tuku dáme minimum jen aby se netvořili hrudky hlavně u bílé čokolády, na pečící papír pomocí vařečky nebo lžičky vytvoříme stříkance, necháme ztuhnout nejlépe v lednici, pak tmavou čokoládou pokryjeme a stěrkou uhladíme a zase necháme ztuhnout. Po dobrém ztuhnutí krájíme na libovolné tvary kterými pak obalíme boky dortu. Můžeme vytvořit i ozdobné tvary, nápisy dle fantazie tak, že jsi dáme čokoládu do sáčku s ustřihnou špičkou.

Motýl je vytvořený každé křídlo zvlášť pak slepíme.

Jednotlivé pláty dortu pokryjeme krémem můžeme potřít i marmeládou, jak má kdo rád naskládáme na sebe dnem vzhůru, docílíme krásně rovného vrchního dílu. Vrchní díl i boky natřeme taky krémem, necháme zchladnout, na boky nalepíme kusy čokolády drží na krému bez problému, a vrch dortu postříkáme tmavou čokoládou. A umístíme čokoládové ozdoby.

[print_gllr id=1355]
Zdroj zde

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient