Malovaná roláda

Vynikající malovaná roláda, kde můžete použít Vaši fantazii a podle nálady vytvořit jakékoliv vzory a tak zpestřit víkendové pečení klasické rolády. Doporučujeme!

Ingredience:
vejce 6 ks
cukr v textu
hladká mouka v textu
Postup
Těsto si připravte z cca půlky jednoho vejce, lžíce kakaa, dvě lžíce moučkového cukru a tři rovné lžíce hladké mouky. Výsledné těsto by mělo mít konzistenci ne příliš tekutou ani tuhou. Vzniklé těsto vložte do sáčku a odstřihněte roh.

Na pečící papír nakreslete jakékoliv tvary, obrysy, abstraktní obrázky, které Vás napadnou. Plech s namalovaným vzorem dejte cca na hodinu do mrazáku. Po hodině si připravte těsto na roládu. Nejdříve si ušlehejte bílky (5,5 ks) s 120 g krupicového cukru do pěny. Poté zašlehejte do směsi žloutky (5,5 ks). Nakonec zašlehejte 80 g hladké mouky.

Vyndejte plech z mrazáku a nalijte těsto na vzor na plechu. Troubu si předehřejte na 180 stupňů Celsia a pečte cca 7 – 10 minut. Upečenou roládu nechte na plechu bez zamotávání vychladnout.

Do rolády můžete dát jakýkoliv krém, který Vás napadne. Například můžete použít šlehačkový krém, na který potřebujete ztužovat šlehačky, smetanu ke šlehání a popřípadě cukr, dle chuti. Směs natřete na roládu, dále přidejte marmeládu a ovoce. Poté roládu zamotejte a nechejte v chladu.

Tento výborný recept nám poskytla naše spřátelená stránka www.Brydova.cz, kterou určitě doporučujeme navštívit 🙂

[print_gllr id=748]

5 názorů na “Malovaná roláda”

  1. prosím, čím mám udělat ty tvary na plech????? díky za radu, jinak krásné !!!!!!

  2. Dobrý den, tvary si můžete vybrat a vytvořit sama, dle svého uvážení. Je to naprosto na Vás a fantazii se meze nekladou. 🙂

  3. roláda vypadá nádherně jen se bojím jestli se nebudou vzory na roládě při namotávání lámat 🙂 snad ne .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient