Nepečený čokoládový cheesecake

Přinášíme Vám další recept na čokoládový cheesecake! Přestože je to opravdu kalorická bomba, s jeho výrobou neváhejte ani vteřinu. Je to jeden z nejchutnějších pokrmů a určitě to budete cítit stejně. My jsme tento cheesecake ochutnali jednou a od té doby jej pečeme skoro stejně často, jako ten klasický.

Ingredience:
Bebe keksy 1 balení
Máslo 100 g
Měkký tvaroh 500 g
Smetana ke šlehání 250 ml
Čokoláda na vaření 300 g
Smetana ke šlehání (33 %) 140 ml
Čokoláda na vaření 100 g
Postup
Dortovou formu si vysteleme alobalem, rozdrobíme sučenky, přidáme rozpuštěné máslo a celou směs roztlačíme po formě i do krajů.

Nád párou si začneme rozpouštět čokoládu a mezitím si v misce rozmícháme tvaroh, do kterého přidáme smetanu ke šlehání. Rozpuštěnou čokoládu necháme chvíli vychladnout a smícháme s tvarohovou směsí. Celou směs nalejeme na připravený korpus a pěkně uhladíme.

Nyní si můžeme vybrat, zda chceme dort pouze posypat kakaem nebo zda chceme polevu, obě varianty jsou výborné. V případě polevy – Čokoládu opět rozpustíme nad parou, tentokrát ve smetaně ke šlehání. Po rozpuštění necháme chvíli vychladnout a zalijeme jí celý dort. Jednoduchý a výborný čokoládový cheesecake je hotov.