Čokoládový dort s tvarohovým krémem

Kdo by nemiloval čokoládové dorty? My ano, a proto Vám přinášíme další recept na čokoládový dort, tentokrát ale s tvarohovým krémem. Je jednoduchý, ale chuťově výborný. Nechte si chutnat! 🙂

Na korpus:
hladká mouka 225 g
kakao 1 lžíce
vejce 1 ks
cukr krystal 75 g
vanilkový cukr 1 balíček
sůl špetka
máslo 150 g
Na krém:
vejce 3 ks
měkký tvaroh 750 g
cukr krystal 200 g
mléko 125 ml
citronová šťáva 3 lžíce
vanikový puding 2 balíčky
kakao 2 lžíce
čokoládové hobliny 50 g (nemusí být)
Postup
Těsto uhněteme z mouky, 1 lžíce kakaa, 75 g cukru, 1 vanilky, špetky soli, másla a 1 vejce.

Dortovou formu o průměru 26 cm vymastíme (nevysypáváme)a vložíme těsto. Vytvarujeme podle formy a vytvoříme 3,5cm vysoký okraj. Dno propícháme vidličkou. Dáme na 30 minut chladit do ledničky.

Vezmeme zbylá 3 vejce a oddělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme sníh. Žloutky utřeme s tvarohem, mlékem, citronovou štávou, 200 g cukru a s pudinkovým práškem. Nakonec lehce vmíchame sníh. Tvarohový krém rozdělíme na 2 poloviny. Jednu necháme bílou a do druhé vmícháme 2 lžíce kakaa a čokoládové hoblinky. Světlý krém rozetřeme na těsto a na něj navršíme tmavý krém. Dáme do předem vyhřáté trouby. Pečeme při 180 stupních 50 minut.

[print_gllr id=720]

7 názorů na “Čokoládový dort s tvarohovým krémem”

  1. Dobrý den, může se tam někam dát i ovoce? Děkuji.Zuzka

  2. Vůbec se fotky nepodobají popisu v receptu.Dala bych fotku,ale tady asi nemohu.

  3. Jistě, jako návod můžete použít přiloženou fotku. Já bych třeba ovoce dala na korpus, případně nejdřív dala tvaroh a na něj potom ovoce.

  4. mam takový dotaz takže udelam těsto dam to do forma a rovnou do lednice ? to nebudu dávat do trouby až po tom s tvarohem ? 😀 je ot nejaky divný

  5. Dort je výborný, ale obrázky nepatří v žádném případě k tomuto receptu! Doba pečení je min. o 20 min. delší.Jinak můžu doporučit..

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient